Yerinde Masaj®

Yerinde Masaj® hakkında merak ettiklerinizi , Yerinde Masaj®'ın uygulanma şartlarını bu bölümde bulabilirsiniz

Yerinde Masaj® Nedir?

 

Yerinde Masaj®, TouchPro Institute kurucusu David Palmer tarafından 4 yıllık bir çalışma sonucu 1986 yılında hizmete sunulan ve çalışan kitleye, mesai saatleri içerisinde uygulanmasını hedefleyen bir mobil masaj türüdür. 80’li yıllarda Amerika’da uzun saatlerini masa başında harcayan çalışan insanlara hizmet verme düşüncesiyle geliştirilen ve bu amaca uygun tasarlanmış özel bir koltukta icra edilen bu Masaj türevi, zamanla büyük bir harekete dönüşmüştür.

İş hayatına yönelik bir hizmet olması nedeniyle, minimum zaman ve alanda, minimum rahatsızlık vererek maksimum fayda sağlamayı hedefleyen Yerinde Masaj® özellikle;

 • Mesai saatleri içerisinde ve kısa süreli seanslar halinde gerçekleştirilmesi,
 • Sunumun uygulama sırasında işyeri ve çalışma düzenini bozmayacak şekilde kurgulanmış olması,
 • Günlük kıyafetlerin üstünden giyinik olarak ve sıvı veya katı herhangi bir madde kullanılmaksızın uygulanması,
 • Seans süresince baş, boyun, el ve kollar dışında cilde doğrudan temasın olmaması ve
 • Tüm ekipmanların taşınabilir ve kolayca yer değiştirilebilir olması nedeniyle,

her kurum bünyesinde zahmetsiz bir şekilde hayata geçirilir ve kuruma tam uyum sağlar.

Sağlıklı ve enerjik personeli olan şirketler daha üretkendir ve bu da doğrudan karlılığa yansımaktadır. Çalışanlarının ruhsal ve fiziksel kondisyonlarına önem vermenin, rekabette bir adım önde olmak olduğunu bilen birçok firma, düşük maliyetlerle verimliliği ve motivasyonu arttırmak üzere Yerinde Masaj®’ı artık İnsan Kaynakları programlarına dahil etmeye başlamışlardır.

Yerinde Masaj®, mevcut çalışma koşullarını iyileştirmek, çalışanların performansını arttırarak kurumsal verimliliği ve buna bağlı finansal karlılığı arttırmak için dünyaca kabul edilmiş en uygun ve sağlıklı yöntemdir.

Yerinde Masaj® Hakkında Bilgiler

Yerinde Masaj® hakkında merak ettiklerinizi , Yerinde Masajın® uygulanma şartlarını bu bölümde bulabilirsiniz

Yerinde Masaj®, bir mobil masaj hizmetidir. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Akademik Masaj Eğitimi diplomalı Masaj Uzmanlarımız, beraberinde getirdikleri özel masaj koltuğu ve ekipmanlarını 5 dakikalık bir hazırlık süresi içerisinde hizmetin sunulacağı alanda kurarak hizmet vermeye hazır hale gelebiliyorlar. Bu özel masaj koltuklarının tasarımı her insanın en doğal ve en rahat edeceği duruş şekli, cenin pozisyonu düşünülerek geliştirilmiştir. Tüm ekipmanın portatif ve taşınabilir olmasının avantajıyla, ihtiyaç duyulması durumunda aynı binada fakat farklı lokasyonlarda da hizmet verilebiliyor.

Yerinde Masaj®’ın bu kadar popüler ve yaygın olmasının en büyük sebebi, giyinik olarak ve katı veya sıvı herhangi bir yardımcı madde kullanılmaksızın uygulanmasından kaynaklanmaktadır. Kişiler günlük çalışma kıyafetleri ile herhangi bir kıyafet değişikliğine gerek duymaksızın, çalışma programlarını bozmadan, çok kısa bir zaman zarfında Yerinde Masaj® hizmetinden yararlanabiliyorlar. Doğrudan cilde temas, sadece giyilen kıyafetin genelde örtmediği baş, boyun, kol ve ellerle sınırlı olduğu için Yerinde Masaj® ayrıca hiçbir rahatsızlık doğurmamaktadır.

Her uygulama öncesi, kişilerin Yerinde Masaj®’a engel bir hallerinin varlığı konusunda bilgi sahibi olmamızı sağlayan formların doldurulmasını zorunlu kılıyoruz. Bu bilgiler doğrultusunda kişilerin Yerinde Masaj®’a engel bir durumlarının olup olmadığını, olması halinde de ne tür bir yol izlenmesi gerektiğini tespit ederek olası sorunları önleyebiliyor ve gerekiyorsa doktor görüşü almalarını tavsiye edebiliyoruz.

Akademik masaj tanımına uygun tüm masaj türevleri gibi, Yerinde Masaj® da ancak belli bir bilgi düzeyi ile sunulabilen bir masaj tekniğidir. Yerinde Masaj® hizmetini sunan tüm Masaj Uzmanlarımız, masajı mesleki bir kariyer olarak kabul etmiş ve kendilerini mesleklerine adamış kadın ve erkek profesyonellerden oluşmaktadır.

Bu profesyoneller, detaylı pratik ve teorik bilgilerin verildiği T.C. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Akademik Temel Masaj Eğitimi sonrasında Masaj Yemini ederek eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve İnsan Kaynakları süzgecimizden geçerek kurumumuzca kabul görmüşlerdir.

Temel akademik masaj eğitimini başarıyla tamamlayan bu profesyoneller, Yerinde Masaj® seanslarını sunabilir hale gelmek için ayrıca TouchPro Institute desteğiyle sağladığımız 100 saatlik Yerinde Masaj® eğitimlerinden geçirilmekte ve sadece eğitimlerini tamamladıktan sonra hizmet vermeye başlayabilmektedirler.

Ekibimizin sadece masaj hakkında sahip oldukları mesleki bilgileri ile değil, aynı zamanda sosyal iletişimleri, genel kültür birikimleri, prosedürlere ve genel hijyen koşullarına uyumları ile sürekli ölçeklendirilmeleri, sundukları hizmet kalitesinin de her zaman aynı yüksek standardını koruması konusunda yardımcıdır.

 

Masaj’ın tüm genel faydalarının yanı sıra;

 • Uzun süre masa başında aynı pozisyonda oturmaktan veya makine parkuru başında sürekli aynı mekanik hareketleri tekrarlamaktan kaynaklanan fiziksel deformasyonu azaltır.
 •  Bozuk ergonomik koşullar sonucu doğmuş fiziksel sorunların tekrarlamamasına yardımcıdır.
 •  Stresin fiziksel ve ruhsal etkilerini azaltarak, işyerinde doğabilecek gerginlikleri önler.
 •  İlgi ve dikkati uyandırarak dikkatsizliğe bağlı iş kazaları ve hataların sayısını azaltır.
 •  Sürekli raporlama, evrak takibi, tekrarlanan görevler, bilgisayarla yoğun derecede çalışmak, v.b. gibi yıpratıcı işlerin yol açacağı ruhsal sorunları engellemede destek verir.
 •  Çalışanların verimliliklerini ve dolayısıyla firmanın karlılığının artmasına yardımcı olur.
 •  Kişilerin sağlıklarını hedefleyen bir hizmet olduğu için, işverenin çalışanlarına verdiği önemin daha iyi anlaşılmasını sağlar.
 •  Tüm personelin, çalıştıkları kuruma bağlılıklarını arttırır, kurum içi personel sirkülasyonunu azaltır.
 •  Ucuz bir İnsan Kaynakları destek aracı ve güçlü bir Satış – Pazarlama yöntemi olduğu için maliyeti azaltır.

Yukarıda yer alan faydalar, Yerinde Masaj® ve getirdiklerine sadece genel bir bakış sağlamaktadır. Yerinde Masaj®, her sunum şekline bağlı olarak farklı getiriler sağlar. Bu nedenle Kurumsal Hizmetler ve Özel Etkinlikler kapsamında sunulması halinde sağladığı faydaları konu başlıkları altında detaylı bir şekilde incelemenizi tavsiye ediyoruz. Yerinde Masaj® yardımıyla kurumunuza neler kazandırabileceğinize şaşıracaksınız.

İnsan sağlığı her şeyden önce gelir. Yerinde Masaj® temelde herkese uygulanabilir olmasına rağmen bazı özel sağlık koşullarının var olması durumunda uygulanması risk teşkil eder.

 • Yakın zamanda bir ameliyat geçirilmiş olması,
 • Vücutta açık bir yaranın bulunması,
 • İltihabı devam eden bir hastalığın taşınması
 • Vücutta iltihaplı bir dokunun bulunması,
 • Vücutta bir enfeksiyon bulunması,
 • Vücutta mantarlı bir doku bulunması,
 • Kötü huylu bir kanseröz şişliğin bulunması,
 • Derecelenmiş bir bel veya boyun fıtığının bulunması ve,
 • Hamile olma veya olma riskinin varlığı,

gibi özel durumları taşıyan kişilerin Yerinde Masaj®’dan yararlanmalarını uygun görmüyor ve Yerinde Masaj®’dan yararlanmadan önce mutlaka doktor görüşü almalarını tavsiye ediyoruz.

Yerinde Masaj® nedir?

İşyerinde, kısa süreli seanslar halinde, özel tasarlanmış portatif koltukta giyinik olarak uygulanan bir mobil masaj hizmetidir.

Giyinik mi yapılıyor?

Evet. Günlük kıyafetiler değiştirmeden Yerinde Masaj® olabilirsiniz.

Elbiselerim kirlenmeyecek mi?

Hayır. Yerinde Masaj®; vücut yağı, aromatik sıvılar gibi herhangi bir yabancı maddeye ihtiyaç duymadığı ve vücuttaki belli noktalara baskı esasına dayanan özel bir tekniğe dayanarak uygulandığı için elbiseleriniz kirlenmeyecektir.

Yani, yeni bir masaj çeşidi midir?

Hem evet, hem hayır. Yerinde Masaj®, tarihte var olmuş birçok değişik masaj çeşidinin bir araya getirilip, ihtiyaçlara en uygun cevabı verecek şekilde düzenlenmesinden oluşmuş modern bir masaj ekolüdür.

“Özel olarak tasarlanmış ergonomik bir koltuk” ne demek?

Masaj Uzmanının, kişinin vücudunda çalışma hayatından dolayı kaynaklanan sorunların yoğunlaştığı bölgeleri daha iyi manipüle edebilmesini sağlayan ve vücudun ergonomisini bozmadan dünyadaki en rahat duruş şeklini, yani cenin pozisyonunu, sağlayan özel bir koltuktur.

Bütün vücudu kapsayan bir Masaj mıdır?

Hayır. Yerinde Masaj®, seansların çeşitliliğine bağlı olarak bölgesel olarak uygulanır ve ağırlıklı olarak baş, boyun, omuzlar, üst-sırt bölgesi, alt-sırt bölgesi, kol ve ellere uygulanır.

Ne işe yarar?

Faydaları sayfamızda bütün bilgilere ulaşabilirsiniz..

Ne kadar sürüyor?

En temel seanslar 10, 15 ve 20 dakikalık Yerinde Masaj® seanslarıdır. Fakat sunum şekline ve uygulama amacına bağlı olarak farklı sürelerde de sunulabilir. Söz gelişi Kurumsal Hizmetler için en optimum seans 15 dakikalık Yerinde Masaj® iken aynı seans, Özel Etkinlikler kapsamında sunulması tavsiye edilen en uzun süreli seans olabiliyor.

Herhangi bir ön hazırlık yapmam lazım mı?

Hayır. Sadece sizden sağlık geçmişiniz ve kişisel bilgilerinizin bulunduğu, 1 dakikada tamamlayabileceğiniz “Müşteri Kabul Formu”nu doldurmanızı ve tüm takılarınızı çıkarmanızı rica ediyoruz.

Kimler yaptırabilir?

Temelde herkes Yerinde Masaj® yaptırabilir. Fakat Yerinde Masaj® yaptırmanın tavisye edilmediği istisnai durumlar mevcut. Bu istisnai durumlar hakkında daha fazla bilgiye “Kimler Masaj Yaptıramaz” sayfamızdan ulaşabilirsiniz.